top of page

RCIO Group

Public·181 members

ВО ЖИВО: Македонија до 19 Украина до 19 30 октомври 2023


Репрезентација до 21 година: Македонија - Украина во живо на www.ffm.mk ... На 7 септември, понеделник од 16.30 часот, интернет пренос ќе има и од контролниот ...


2023Почетна09. 2023ПОЛОЖУВАЊЕ СВЕЖО ЦВЕЌЕ ПО ПОВОД ДРЖАВНИОТ ПРАЗНИК 11 ОКТОМВРИПо повод државниот празник 11 Октомври - Денот на народното востание, на 11 октомври 2023 година (среда), собраниски делегации ќе положат свежо цвеќе во Прилеп, Куманово, Скопје. Прочитај повеќе 03. 08. 2021Средби пратеници03. 2021СРЕДБА НА ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА КОМИТЕТОТ ЗА ОДНОСИ МЕЃУ ЗАЕДНИЦИТЕ, АРБАНА ПАШОЛИ, СО ФИЛИПЕ КЕРНПретседателката на Комитетот за односи меѓу заедниците, Арбана Пашоли, денеска оствари средба со Филипе Керн, основач и директор на КЕА European Affairs, меѓународен истражувачки центар за култура, спорт, едукација и млади. Прочитај повеќе27. 01. 2021Средби пратеници27. 2021СРЕДБА НА НИКОЛОСКИ СО АМБАСАДОРОТ НА КРАЛСТВО ШПАНИЈАПретседателот на Националниот совет за евроинтеграции Александар Николоски, денеска оствари средба со амбасадорот на Кралство Шпанија, Н. ТВ Програма • 15:50 Во живо - програма на градови. • 16:40 7 минути здравје. • 16:50 Околу • 6:19 Македонски народни приказни. • 6:45 Македонија наутро. • 9:40 7 минути ... North Macedonia наспроти Ukraine Глава до глава North Macedonia vs Ukraine Одбојка H2H,Резултат,Рекорд. живо на AiScore. Volleyball Live Scoreวอลเลย์บอลถ่ายทอดสดคะแนนVôlei Ao Vivo ... Хакерски напади во Украина, дипломатијата го - News Network Македонија има златни деца: Ракометарите до 19 години завршија деветти на Светското првенство во Хрватска. 5 часа - Слободен Печат · Извршниот директор на ... Собрание на Република Северна Македонија - ПочетнаТалат ЏафериПретседател на Собранието 27. 10. 2023СРЕДБА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ЏАФЕРИ СО МАЊА 26. 2023СРЕДБА НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ЏАФЕРИ СО КИЛИЈАН ВАЛ, ШЕФ НА МИСИЈА НА ОБСЕ ВО СКОПЈЕ 26. 2023На редовниот брифинг, претседателот Џафери укажа на можните рокови за изборите во 2024 година 25. 2023Почетна25. 2023Осумнаесетта седница на Комитетот за односи меѓу заедницитеКомитетот за односи меѓу заедниците денеска ја одржа својата Осумнаесетта седница, на која имаше презентација на Годишниот извештај на Агенцијата за темелни права на Европската Унија, а од посебен интерес за Комитетот се презентираа Поглавјата за „Еднаквост и недискриминација“, „Расизам, ксенофобија и нетолеранција“, како и „Еднаквост и инклузија на Ром(к)ите“. Институтот за европска политика (ЕПИ) - Скопје, како национален истражувачки центар за Агенцијата за темелни права на ЕУ го изработува придонесот на земјава кон овој Извештај. Прочитај повеќе19. 2023ДОДЕЛУВАЊЕ НА ДРЖАВНАТА НАГРАДА „23 ОКТОМВРИ“На 23 октомври 2023 година (понеделник), во Кристалната сала на Собранието на Република Северна Македонија, во 12:00 часот, Одборот за доделување на државната награда „23 Октомври“ ќе ја додели државната награда „23 Октомври“ за 2023 година за долгогодишни остварувања во областа на науката, културата, образованието, заштитата на државните интереси и промоција на државните приоритети, вредности и културно-историското наследство од јавен интерес на Република Северна Македонија. Прочитај повеќе09. Украина Македонија натпревар во живо 14.10.2023 13.10.2023 — Украина Македонија натпревар во живо 14 октомври 2023 пред 1 час — Репрезентација до 2023, 19:15 “КК Вардар” Скопје МКК Вардар КК Гевгелија 15 ... Македонија - Украина во живо на www.ffm.mk | ФФМ Репрезентација до 21 година: Македонија - Украина во живо на www.ffm.mk На 7 септември, понеделник од 16.30 часот, интернет пренос ќе има и од контролниот ... 2023Пратеничката Зајкова - специјална претставничка на ПС ОБСЕ на младинско ангажирањеНа 20 октомври 2023 година, Пиа Каума (Финска), претседателка на Парламентарното собрание (ПС) на ОБСЕ, одржа дигитален координативен состанок со специјалните претставници на ПС на ОБСЕ. Прочитај повеќе 19. 2023Почетна19. 2023ПОЛОЖУВАЊЕ ВЕНЕЦ СВЕЖО ЦВЕЌЕ - 23 ОктомвриПо повод 23 Октомври - Денот на Македонската револуционерна борба, на 23 октомври 2023 година (понеделник), во 11:00 часот, собраниска делегација, во состав Дарко Каевски и Велика Стојкова-Серафимовска, ќе положи венец свежо цвеќе на Споменикот на Гоце Делчев во Градскиот Парк во Скопје. Видео | Page 610 | Сител Телевизија ВО ЖИВО: Историски Самит на НАТО во Вилнус „Александар Велики“ останува УФЦ шампион · Македонија поразена од Данска на ЕП за ракометарки до 19 години ... [ТЕЛЕВИЗИЈА ВО ЖИВО>>] Гостивар Струга видео пред 18 часа — Милевски ЖИВО: Македонија репрезентативци до 18 години со пораз од Шпанија со10. Македонија Украина видео стриминг од 21-26. коло во Првата ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

bottom of page